bilgi@gelecekicinsozbizde.com

Sempozyum
Buradasınız: Anasayfa / Sempozyum
Sempozyum

Değerli Genç Bilim İnsanları
Araştırmacı Öğretmen ve Öğrencilerimiz,

Proje öğrencilerimizin lise yıllarında bilimsel araştırma projeleri üretmeleri, her öğrencimizin mezun olmadan en az bir ulusal ya da uluslararası bir proje yarışmasına katılması, genç yaşta bilimsel bilgi ve teknoloji üretmeleri, değişen çağın dinamiklerine ayak uydurmaları için bir gerekliliktir.


Üsküdar MEM tarafından 2015 yılından itibaren proje okullarımızın katılımıyla başlattığımız ve her sene farklı konularla icra ettiğimiz GIS Öğrenci Sempozyumu ile amacımız, öğrencilerimizin bilimsel projelerini sergilemelerine olanak sağlamak, fen ve sosyal bilimler alanlarında çalışan bilim insanlarını ve öğrencileri bir araya getirerek ilgili disiplinlerde bilgi etkileşimini sağlamak, genç bilim insanlarının yetişmesine katkıda bulunmak, bilimsel araştırma tekniklerinde öğrencilerimize farkındalık kazandırmaktır.

Sempozyuma gönderilen proje raporu ve özeti, bilimsel kurul tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan projeler kabul edilecektir. Sempozyumda Türkçe ve İngilizce olarak sözlü ya da poster sunumu yapılabilir. Her proje okulu maksimum 3 sözlü bildiri ve 4 poster bildiri başvurusu yapma imkanı vardır. Sempozyum kapsamında bu sene ana tema olarak karar verilen Erişilebilir ve Temiz Enerji alanındaki bildiriler kabul edilecektir. Sempozyuma katılan projeler, sempozyum sonrasında ISBN numarası tahsis edilmiş bildiri kitabında yayınlanacaktır.

Sizleri ve öğrencilerimizi 10 Mayıs 2022 tarihinde düzenleyeceğimiz GIS Öğrenci Sempozyumu’nda aramızdan görmekten mutluluk duyarız. Proje bildirilerinin her okulun projeden sorumlu danışman öğretmeni tarafından, okul ve öğrenci bilgileri de eklenerek gissempozyum@gmail.com adresine en geç 20 Mart 2022 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir. Gönderdiğiniz öğrenci bildirileri sempozyum makale inceleme kurulu tarafından değerlendirilerek ve intihal çalışması akabinde kabul edilen
ya da üzerinde değişiklik yapılması önerilen bildirilerin duyuruları 1 Nisan 2022 tarihinde yapılacaktır.

GIS Sempozyumu ile ilgili detaylı bilgi için lütfen http://gelecekicinsozbizde.com/ adresini ziyaret ediniz. Sempozyuma katılımlarınız ve öğrencilerimize sunacağınız her tür destek ve katkı için teşekkür ederiz.


Sempozyum Başvuru Son Tarih: 20 Mart 2022
Kabul Edilen Bildirilerin Duyurulmaya Başlanması: 1 Nisan 2022
Sempozyum yeri - tarihi: Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi -10 Mayıs 2022


0

0

0

0